Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-02-23 20:19:46
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

2012 yılında erkeklerdeki prostat kanserine ilgi cekmek ve bu konuda erken teşhis ve tanı da toplum bilinci oluşturmak için erkeklerin bıyık bırakmaları bir süre sonra dünya genelinde yeni bir trende dönüşmüştür.

Oluşan bu yeni trend ile George Colooney, Brad Pitt, Ben Affleck gibi oyuncuların, David Beckham, Arda Turan gibi futbol yıldızlarının da sakal bırakması üzerine,yıllardır ekranlarda bir tabu olarak görünen sakal bir anda moda haline dönüştü. Türkiye’de ise özellikle Osmanlı dizileri ile beraber neredeyse sakal bırakmayan erkek kalmadı. Sakalın daha erkeksi ve güçlü bir imaj olarak görülmesi üzerine bir anda kozmetik ve estetik sektöründe patlama da yaşandı. Araştırmalara göre ABD'de her üç erkekten biri, Avrupa'da ise iki erkekten biri sakal bıraktı. 

Konu ile ilgili olarak Istanbul Health Travel Saç Ekim merkezi  sahibi Safiye Kurt, 2014 yılında 200  hastanın üzerinde sakal ekimi operasyonunu gerçekleştirdiklerini söylüyor. Hatta sakal ekimi icin Meksika’dan kliniklerine başvurup sakal ekimi yaptıran hastalarının olduğundan bahsediyor. Safiye Kurt  Meksika’dan sakal ekimi için başvuruda bulunan hastanın,  bu operasyonu öncelikle ABD yaptırmak istedigini ancak maliyeti açısından 

Türkiye’nin ABD’ den %70 oranında daha ucuz olduğunu belirterek diğer seçenekleri internet üzerinden araştırınca Türkiye’nin saç ve sakal ekiminde dünyada en çok tercih edilen ve deneyimli doktorlarının olduğunu görüp başvuruda bulunduğunu söylüyor.  Safiye Kurt , ”Sakal ekimi sadece köselik için değil, yanık ve yaralanmalar sonucu oluşan izleri kapatmak için estetik bir uygulama olduğunu” belirtti. 

Safiye Kurt,”Avrupalılar sakal ve bıyık ekiminde daha dogal bir görüntüyü tercih etmelerine rağmen,  Ortadoğulu daha gür sakal ve bıyık tercih ediyor. Aynı durum Türk erkeği için de geçerli” şeklinde konuştu.

Safiye Kurt , ” Bıyık sakal favori ekilecek bölgeye enseden alınan saç kökleri nakledilir. Sakal, bıyık favori ekimlerin de sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır. Çünkü FUT yönteminde sonuçlar tatmin edici değildir. 0,6-0,7 mm lik punchlarla sac koklerinin alınması gerekmektedir. FUE yöntemi ile ense bölgesinden alınan saç kökleri bıyık, sakal ve favori bölgelerine ekilir. Bu işlem profesyonel ve tecrübeli ekip tarafından yapılmalıdır. Yüz bölgesinde ekimlerinin açısı önemlidir.

3 haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında geçici bir dökülme olabilir. Geçici dökülmeden 4-6 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.’ 

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör