Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-04-02 03:43:29
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

Kısa adı FASİH olan Fatsa ve Çevre İlçeler İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği, olağan aylık kahvaltı programlarını gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen bu ayki programın konuşmacısı ise Star Gazetesi köşe yazarı, Altınoluk Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, basın alanındaki duayen isimlerden birisi olan Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren idi. Kahvaltı programına Taşgetiren’in yanı sıra bir başka önemli gazeteci Mustafa Özcan, FASİH yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek üyeleri, eşleri, çocukları ve misafirler katıldı.

Yapılan kahvaltının ardından okunan Kur-an’ı Kerim ile başlayan program Ahmet Taşgetiren’in konuşmasıyla devam etti.  İmam Hatip camiasının bu birlikteliği beni çok mutlu etti diye sözlerine başlayan Taşgetiren, iyi Müslüman olabilmek konulu konuşmasında nüfusunun yüzde 95’i Müslüman olan bir toplumda insanların Müslüman devletin ise laik olmasının getirdiği sıkıntılardan bahsetti.

Yıllar önce dindar insanlara yapılan başörtüsü ve bu gibi zulümlerin bugün olmadığından bahseden Taşgetiren, günümüz Müslümanlarının islamı hayatlarının hangi alanlarına dahil edebildiğini, dinin hayatlarında kapsama alanının genişliğinin ne kadar olduğunu sorgulamaları gerektiğini belirtti.

Program soru cevap bölümünün ardından çekilen toplu resimler ile son buldu. Ayrıca program çıkışında Mustafa Özcan, IŞİD konulu kitabını imzalayarak katılımcılara dağıttı. 

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör