Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-02-23 17:19:58
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

Başkan Enver Yılmaz, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada; “Ecdadımızdan kalan tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz” dedi.

1780 yılında yapılan tarihi Bolaman Yenipazar Cami’nin restorasyonu Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Valiliği işbirliği ile tamamlandı.  Başkan Enver Yılmaz’ın talimatıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekiplerinin kontrol ve denetiminde restore edilen Cami, 18. yy. taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olarak göze çarpıyor. 

Yapılan restorasyon kapsamında Cami’nin dış cephesi tamamen yenilenirken, iç mekanda döşeme ve tabanlar onarıldı, minber ve kürsüsü yenilendi. Bodrum kısmı kadınlar mescidi olarak düzenlenen Cami’de dış cephede aydınlatma elemanları kullanıldı. Eski durumu ibadet için oldukça bakımsız ve kullanışsız olan Cami, yürütülen bu restorasyon çalışması ile vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi Cami’nin minaresinin ve çevre düzenlemesinin yapımına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

TARİHİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YILMAZ, restorasyon çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada;  “Ecdadımızdan kalan tarihi değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Yıllardır bakıma muhtaç bu gibi eserleri onararak vatandaşlarımızın kullanımına sunmak en önemli görevlerimizdendir. Anayol üzerinde ve dolayısıyla hep gözümüzün önünde olan Yenipazar Cami’nin minare ve çevre düzenlemesini en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör