Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-04-02 22:33:51
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

Çağlayan Adliyesi’nde Savcı Mehmet Kiraz’ın şehit edilmesiyle sonuçlanan rehin alma olayında başrolde DHKP-C’li avukatların olması CHP’li vekillerin örgüt avukatlarına verdiği desteği akıllara getirdi.

CHP Milletvekilleri Hüseyin Aygün ve İlhan Cihaner, DHKP-C örgütüne yönelik operasyonlarda avukatların gözaltına alınmasına tepki göstermiş ve operasyonların avukatları susturmaya yönelik olduğunu savunmuşlardı.

O gün operasyonun siyasi olduğunu iddia eden Aygün "ÇHD'yi aslında yürüttüğü insan hakları faaliyeti nedeniyle hedef alan gözaltılar yaşanıyor. Ne 12 Mart, ne 12 Eylül'de hiç bu kadar avukat gözaltına alınmadı. Bu doğrudan savunmayı yok etmeye yönelik. 12 Eylül faşizmi bile bu kadarına cesaret edememişti." Açıklamasında bulunmuştu.

Milletvekili İlhan Cihaner de, polisin düzenlediği operasyonun CHD, Halkın Hukuk Bürosu ve Grup Yorumu bastırma amaçlı olduğunu savunarak, "Gerek ÇHD gerek diğer avukatlar 70'li yıllardan bu yana nerede bir hak ihlali, faili meçhul varsa orada ezilenlerin yanında oldu. Bu mücadelelerini bugün de sürdürüyorlar ve bunlar avukat. Daha önce nasıl öğrenci olmayan öğrenciler varsa, gazetecilik faaliyetinden dolayı tutuklanmayan gazeteciler varsa, şimdi aynı oyun avukatlar için oynanıyor. Avukatlık faaliyetinden dolayı gözaltına alınmayan avukatlar olduğu iddia ediliyor. Sanıyorum yeni bir torba oluşturulacak ve bu torbanın içine avukatlar atılacak" açıklamasında bulunmuştu.

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudu

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör