Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-04-02 03:39:09
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

Birkaç gün önce geçirdiği kazada, sağ kolundaki sinirleri zedeleyen kesik nedeniyle elini ve parmaklarını oynatamaz hale gelen 25 yaşındaki Necmettin Gezen'in koluna ayağından alınan sinir parçaları nakledildi. Çanakkale Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniği'nde ilk kez yüksek seviyede sinir onarımı ve tendom transferi ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirten Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa Akyürek, hasta Necmettin Gezen'in, başarılı ameliyat sonucunda kısa süre sonra elini ve parmaklarını yeniden kullanabileceğini belirtti.

Hastanenin Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. İbrahim Utku Özcan ve ekipleriyle birlikte ameliyatı yaptıklarını belirten Dr. Mustafa Akyürek, şanssız bir kaza sonucu kolunda kesik meydana gelen hastanın radial sinir denilen, kolun el bileğinin yukarı kaldırılmasını sağlayan sinirlerinin kesildiğini söyledi.

Ameliyat esnasında ayaktan aldıkları sinir parçalarıyla elindeki sinirleri onardıklarını ifade eden Dr. Akyürek, "Sinirin bir yıl içinde işlevini tam olarak yerine getirmeye başlamasını bekliyoruz. Bir yıla kadar el bileği donmasın diye içerisine de bir tendom transferi yaptık. Bu tendom transferi ustalık gerektiren bir ameliyattır. Biz ekibimizle beraber bu ameliyatı ustamız Prof. Dr. Türker Özkan'dan öğrendik. Ustalar öğrettikçe, biz de hastalara yardımcı oluyoruz" dedi. Ameliyatın ardından elini ve parmaklarını hareket ettirmeye başlayan hasta Necmettin Gezen ise, "Güzel ve başarılı bir operasyon geçirdim. Doktoruma teşekkür ediyorum. İnşallah her şey daha güzel olacak" diye konuştu.

Kaynak : DHA

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör