Facebook Fan Page Twitter Fan Page Rss
Haber Tarihi : 2015-04-02 03:39:08
Bakan Taner Yıldız : Eylül’de Doğalgaza Zam Yok

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin yazılı soru önergesini yanıtlayan Müezzinoğlu, ALO 171 hattının sigarayı bırakmak isteyenlere destek olmak ve gerekli yönlendirmeleri yapmak amacıyla 27 Ekim 2010'da kurulduğunu anımsattı.

Danışma hattının 7 gün 24 saat canlı operatörlerle kesintisiz hizmet verdiğini ifade eden Müezzinoğlu, hatta 27 Ekim 2010-30 Kasım 2014 tarihleri arasında 16 milyon 443 bin 84 çağrı düştüğünü, son bir yılda 3 milyon 838 bin 68 çağrının cevaplandığını kaydetti.

Çağrıların 208'inin şikayet olarak yansıdığını anlatan Mehmet Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Şikayetlerin doğrudan ALO 171 hattında sunulan hizmete yönelik olmadığı, sigara bırakma tedavisinde kullanılan ilaçların ücretsiz sunulmaması ve bazı illerdeki polikliniklerde yaşanan yoğunluk nedeniyle randevuların birkaç gün sonrasına verilmesi olduğu tespit edilmiştir. Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi bu şikayetlere yönelik olarak da iyileştirme yoluna gidilmiş ve 2015 yılı için sigara bırakma tedavisinde kullanılan ilaçlardan satın alınarak, poliklinikler vasıtasıyla ücretsiz sunulması yönünde çalışmalara başlanmıştır.

2009 yılında 62 olan sigara bırakma poliklinik sayısı 415'e çıkarılmıştır. Ayrıca hattımızı arayan ve kendisine sigara bırakma planı yapılan her 100 kişiden 7'sinin sigarayı bıraktıkları tespit edilmiştir. Bu değer dünya ortalamasının üzerindedir."

Müezzinoğlu, ALO 171 hattının en fazla arandığı illerin İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa ve Adana olduğunu, en az arandığı illerin ise Bartın, Gümüşhane, Tunceli, Ardahan ve Bayburt olduğunu kaydetti.

Kaynak : AA

Siz de bu haber için yorum yazmak ister misiniz?

Adınız :

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör
 • Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
  Adana Askispor Hatay Büyükşehir Belediye'yi Yendi
 • Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
  Adana Demirspor'un Antalya Kampı Sona Eriyor
 • Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
  Adana Demirspor'da Transfer Çalışmaları
 • Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
  Salsa Yarışması Adana'da Düzenlenecek
 • Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
  Nantes Reze Deplasmanı Adana BOTAŞ'a Kötü Geldi
 • Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek
  Adanaspor Antalya'ya Kampa Gidecek

3.Sayfa Haberleri

Tümünü Gör

Yazarlarımız

Tümünü Gör